Jan Sklenička - Rockové violoncello

Originální, netradiční hudba na Vaši akci! Rockové violoncello sólo nebo s různými hosty. Známé rockové covery v originálním podání, ale také klasická hudba, blues, jazz aj.

O MNĚ

V letech 2000 – 2007 jsem vystudoval Pražskou konzervatoř ve třídě profesora Tomáše Strašila a později ve třídě profesora Jaroslava Kulhana z Panochova kvarteta. Absolvoval jsem mistrovské kurzy např. u americké violoncellistky Jeniffer Morches, u Petra Prauseho z Talichova kvarteta či Miroslava Zíchy z Janáčkovy akademie. Během studia jsem působil a veřejně koncertoval se smyčcovým kvartetem s hudebními kolegy z Pražské konzervatoře. Kromě svého současného rockového působení jsem hrál v minulosti v několika kapelách.

Vydal jsem několik desek, např. s kapelou NOI, ve které jsem působil v letech 2000 – 2005, jsem vydal dvě desky. V roce 2009 jsem hrál s Bárou Basikovou v divadle Millenium na koncertě Hynka Tomma. Od roku 2011 jsem působil například v rockové kapele Sandonorico či v alternativním komorním duu se zpěvačkou Simonou Maierovou.

CO NABÍZÍM

Violoncello je překrásný nástroj s neobyčejně širokou paletou možností. Snažím se nabídnout hudbu různých žánrů. Díky různým efektům vynikne velkolepost tohoto nástroje i v moderních žánrech. Vlastní originální aranže známých rockových písní, ale také třeba blues, jemné popové songy, love songy známých kapel a v neposlední řadě také známé skladby klasické hudby nadchnou a potěší všechny generace bez rozdílu věku.

Kromě toho se soustředím hlavně na vlastní tvorbu a skladby převážně klasicko-rockového stylu, které jsou komponovány specielně pro tento nástroj. Hlavní náplní je produkce sólová, kde vynikne violoncello ve všech ohledech. Je však možnost pozvat také různé hosty, kde cello hraje více doprovodnou úlohu.

Moji produkci si můžete objednat jak na koncertní akce, tak na různé oslavy, svatby, firemní akce a podobné příležitosti. Možná jsou vystoupení jak formou kratších vstupů, tak formou celovečerního programu.

Těším se na Vás.

Ukázky