Medvěd 009

Kontaktní údaje:

medved009.cz

Iva Rejlová
manažer

+420 776 040 612

ivarejlova@gmail.com

O SKUPINĚ

Medvěd 009 byl založen na konci roku 1994 na troskách úvalských kapel Wáša a SGF. Historie však sahá už do roku 1993, kdy se Pavel Měšťánek po návratu z vojny dohaduje s Vaškem Bláhou o založení kapely. Zpočátku se vedle nich střídají různí hudebníci a konečná sestava krystalizuje na podzim 1994, kdy se k oběma připojuje Mitas, Kiska (bývalý Wáša) a Michal Slanec, Měšťánkův spoluhráč z SGF. První koncert proběhl v květnu 1995 v úvalském kulturním domě na Mártyho oslavách květnového vítězství (dodnes se neví, čí vítězství vlastně slavil).

Zlomovým rokem je rok 2000. Inspirována úspěšnou cestou Divokýho Billa nahrává kapela v únoru 2000 v AS Studiu první oficiální demo VĚŘ MEDVĚDOVI. Dalším důležitým momentem je příchod saxofonisty Rudy Riga, který zprůhledňuje a podporuje melodické linky, čímž se Medvěd stává charakteristickým. Nahrávka je rozeslána na všechny vyhledávací soutěže a ohlas je nečekaný – účast ve finálových kolech čtyř nejprestižnějších. Po semifinále Gambrinus Rock in a finále Broumovské kytary přicházejí dva největší úspěchy – 3. místo v Rock Dobříš, kde je předsedou poroty Michal Pavlíček, a 4. místo ve finále  nejprestižnější soutěže Jim Beam music, kde bylo přihlášeno okolo 250 skupin. Na základě výsledků z hudebních soutěží je obnovena spolupráce s AMEBOU, následují letní festivaly a podzimní šňůra s Divokým Billem. O Medvědovi se začíná psát v hudebních časopisech i denním tisku.

Rok 2010 je další zásadní. Hned první týden v lednu se kapela zavírá do studia SONO (kde chtěla vždy natáčet) s cílem studiově zúročit materiál vzniklý za poslední dva roky. Co víc, na hudební produkci se Medvěd dohodne s Milanem Cimfem a startuje tak tříměsíční, pro kapelu jedinečná spolupráce, jejímž výsledkem je CD Pozdravuj. Díky producentské práci Milana Cimfeho a i určité odlišnosti hudebního materiálu od předchozích alb, vzniká zvukově i stylově pestré album s nepřeslechnutelnými medvědími kořeny, ale i plno novými hudebními a textovými polohami. Přímo ze studia startuje Medvěd úžasnou letní šnůru s kapelou Divokej Bill, kde během tří měsíců odehrají vedle letních festivalů 12 společných koncertů na Billově samostatné šňůře po letních amfiteátrech. CD Pozdravuj vychází na podzim roku 2010, první menší křest proběhl záměrně doma, ve vyprodané úvalské Sokolovně v listopadu 2010.

V roce 2015 kapela vydala svou v pořadí pátou desku.

KDE HRAJEME

FIREMNÍ VEČÍRKY A AKCE
SPOLEČENSKÉ AKCE
RODINNÉ A SOUKROMÉ OSLAVY
KONCERTY, KULTURNÍ AKCE, FESTIVALY

Ukázky